Home » Bez kategorii » Delikatne i “gruba” zwalczania połowów konkurencji w wędkarskiego.

Delikatne i “gruba” zwalczania połowów konkurencji w wędkarskiego.

Podczas zawodów, na podstawie dysku ciśnienia na ryby powodowała znaczne nagromadzenie wędkarzy w ograniczonym obszarze zbiornika, aktywność ryb i jego zachowanie może różnić się znacznie w trakcie połowu, zmuszając rybacka szybko i odpowiednio reagować na zmiany. W związku z tym, musi być sportowcem taktycznie, technicznie i psychologicznie przygotowany do różnych warunków połowu i mają w arsenale szereg narzędzi, z “wrażliwa” do “ciężkie”. Oczywiście w regulaminie turnieju, w rozdziale “Opis stawie”, określa oczekiwaną głębokość w zakresie gatunków ryb składu, obecność i moc prądu, itp. itd. Również na przedmeczowej sesji treningowej mogą uzyskać informacje na temat zbliżającej się połowów i przygotować zestaw narzędzi do nadchodzącej trasy. Jednak z wielu powodów obiektywnych i subiektywnych, w ostatnich latach coraz częściej, rzeczywiste warunki do wędkowania, składane podczas zawodów, znacznie różnią się od tych, podana przez organizatorów, ale także w sprawie warunków połowów w obszarach przed meczem treningu. Ze względu na te “nieścisłości”, sportowcy często złapany w bardzo niezręcznej. Pamiętam przypadek show, które miało miejsce w Mistrzostwach Rosji w Czeboksary, zdał on Novocheboksarsk zbiornika na rzece. Volga. Przed rozpoczęciem organizatorów pozwoliło nam prowadzić szkolenia w małym zakątku, w pobliżu miejsca, w którym sportowców. Jednak pierwsza runda odbyła się na przeciwległym brzegu zbiornika o kilka kilometrów od miejsca szkolenia, był charakteryzuje poważne sądowej skandalu i zamieszania o brzydkich stref podzielone. Następnego dnia powierzchnia ogólnie obozem w pobliżu strumienia, na głębokości 9 metrów, a na w konkursie był tak silny, że najtrudniejsze sportowe mormyshkas (wolfram 4,5 – 5 mm) jest dociskany do lodu. Jak się okazało, organizatorzy i sędziowie nie wziął pod uwagę fakt, że w każdą niedzielę, energii elektrownie wodne, śluzy otwarte, a na znacznej odległości od niego powstaje potężny prąd. W wyniku świadomego wyboru, a nie sędziowie, około 90% z wszystkich zawodników, i to jest około stu osób, okazało się złapać niczego. W mojej dziedzinie sportowców dwudziestu kilku złowionych tylko ryby, inne gotowe z zera. W tym samym czasie, w jednym z innych stref, zawodnik z Moskwy Nikołaj Lazutenko złapać więcej niż kilogram płoci, wszystkie dzięki temu, że w swoim arsenale było co – to dobrze, bardzo heavy jig, który puścił w dół rzeki na 15 – 20 metrów, gdzie następnie zgryz. Z tej okazji został przejściem, ukarania winnych, ale mistrzostwa uznano ważność. Przy okazji, mam zero w drugiej rundzie, trwało w sumie 11 ogólnej przestrzeni osobistej, to było jak nieprzewidywalne ta liga. I choć organizatorzy i sędziowie “załatwi”, my, zawodnicy muszą być przygotowani, nie tylko od kaprysów ryb, ale z każdego rodzaju, organizacyjnych “nakładki” razdalbaystvu sądownictwa i jeśli chcesz prowokacji.
Sprzęt wędkarski wrażliwe na konkurencję może uzyskać wynik pozytywny nie tylko na małych ryb, ale również w środowisku o bardzo kapryśnej gryzienie i ryb dużych.
Powszechnie wiadomo, że ryba czuje obecność żyłki w obszarze swoich “interesów” i często są ostrożni gear z grubej żyłki. Cieńsze i drewno miękkie, mniejsze ryby reagują na nią i na odwrót. Duży i ostrożny ryby ostrożnie bierze grube żyłki, nadaje się do góry, z zachowaniem ostrożności, a niekiedy całkowicie ją ignoruje. W tym przypadku, wędkarz, nie widząc ukąszenia, ale jestem pewien obecności ryb w biegu, zazwyczaj szuka przyczyny braku ryb w złym wyborze rozmiaru, kształtu lub koloru mormyshkas, że nie zawsze zwracają wystarczającej uwagi na grubość żyłki. Wędkarze zaznajomionych z takim zjawiskiem powszechnym, jak “Shake”, gdy postrzegane przez skinienie ryb jak dotknie żyłki, ale nie bierze dyszę, więc jeśli zrobisz test krojenia w dół, a następnie możemy “zabagrit” dla ryb, lub do dowolnego i innych części ciała . Ta identyfikacja ryb linii, głównie leszcze tkwi.
Zgodnie z prawami fizyki, mała średnica linii tworzy mniejszą odporność na wodę, co znacznie zwiększy tonięcia “mały” mormyshek na cienkiej żyłki do znacznej głębokości. W tym samym czasie, stosowanie “małej” mormyshek może być najbardziej skuteczna w kapryśnych wodach i wyłapywanie bardzo małych ryb, w tym płytkiej wody.
I nie tylko mają konkurencję złapać 2 – 3 gram okoń i płoć nad delikatnym rozwiązania tego mistrzostwa i POPC w Tambov i Mistrzostwa Moskwie w rublach, a przede pierwszej rundzie mistrzostw w Czeboksary, Rosja, itd. Ponadto, dość często, podczas połowu ryb nastrojowym średniej wielkości, musimy użyć bardzo delikatnego wślizgu, aby uzyskać upragnioną kęs. W związku z tym, można wymienić kilka przykładów:
– Wędkowanie “kapryśne” okoń o wadze około 80 – 100 g na linii 0,05 – 0,06 mm w Mistrzostwach Rosji w Lipieck;
– Spróbuj wymyślić jeden okoń o wadze 150 – 300 g na linii średnicy 0,06 mm, na Mistrzostwach Świata w Moskwie Wodnej Stadium;
– Łapanie leszcz na linii kapryśnej 0,06 mm, głębokość sześciu metrów w zawodach kwalifikacyjnych do zbiornika Istra, itp.
Możemy przytoczyć wiele innych przykładów użycia delikatnej biegu w zawodach na różnych poziomach, jak to się dzieje coraz częściej. W dużej mierze wynika to z faktu, że podczas zawodów, wielu silnych wędkarzy ciśnienia na ograniczonym obszarze zbiornika, odstrasza ryby, sprawia, że ​​jej obawia się dyszy, ŻYŁKI mormyshke i, w wyniku gryzienia ryb nie zdarzają się tak często, jak chcielibyśmy wędkarz, a czasami są niejasne charakter.
“Empty zgryz” dostarczają dyskomfort wędkarz czyni go nerwowy, spontanicznie zmienić dyszę nie przyniosła “kontrola” wymiata i wykonywanie innych czynności technicznych, chcąc złapać rybę. Po serii nieudanych próbach Hook w ryby, sportowiec, często wyciągając z połowów w tej dziurze, i postanawia przejść do następnej dziury, ale nawet tam, są same dziwne ugryzienie.
Najczęstszą przyczyną takich “pustych” ukąszenia jest wielkość i masa mormyshkas.

Weźmy pod uwagę dwie główne odmiany pustych strajków związanych z właściwości fizycznych mormyshkas:
1. Ugryź “kiwać w dół”, które pojawia się podczas aktywnego mormyshkas gry.
2. Ugryź “rosną”, która dzieje się na “wślizgu stałego” (jig leży nieruchomo na dnie) lub podczas jazdy płynnie mormyshkas w słupie wody (w górę iw dół).
W przypadku pustych brań “kogut w dół” ryby zamiast cielną mormyshkas wielkości, zły dobór dysz lub sposobu jego lokalizacji na haku. O dysz porozmawiamy innym razem, ale teraz zakładamy, że zapakowane wszystko jest w porządku i mormyshke przypadku. W tym przypadku do usuwania pustych uderzeń należy zmniejszyć lub hak mormyshkas.
W przypadku pustych ukąszenia “na wzrost”, ryb, przede wszystkim, nie lubią mormyshkas wagi, przy woźnicy w ustach i czułem jej ciężar, ryba może “pluć” mormyshku zanim sygnał dotrze do rybaka zgryzu, a on ma czas do produkcji cięcia. W takiej sytuacji, zastąpienie ciężkich mormyshkas dla światła, może mieć pozytywny wpływ. Małe ryby mormyshkas waga lub nie czują się i trzyma usta mormyshku wystarczająco długo, lub jeśli odpowie negatywnie, to czas opóźnienia, czas ten jest wystarczający dla wędkarza zarządzania produkować wydajne cięcie.
Pasja do światła linii i mormyshkami mikroskopowego nie zawsze jest właściwe pod względem zawodów i może powodować żadnych skutecznych połowów, a na skutek niezadowalających wyników. Dlatego też, wraz z delikatnym narzędzi w arsenale sportowca musi być “ciężka artyleria” – wędki z ciężkim mormyshkami z grubej żyłki.
Przy aktywnym ryb gryzie użycia ciężkiego mormyshek pozwala w pewnym stopniu zmniejszyć czas na nurkowanie w zakresie narzędzi połowowych, a tym większa oszczędność czasu, większa głębokość połowu. W konkursie, cena za kilka minut, a nawet sekund zapisane mogą być decydujące. Z kolei grube żyłki, jeśli nie koliduje to z gryzienie, można szybko i stosunkowo bezpiecznie vyvazhivat duże ryby. W efekcie oszczędność czasu podczas gry w dużych ryb, intensywność połowów i tym samym liczbę złowionych ryb. Ponadto, korzystanie z “grubej” gaju, zmniejsza ryzyko “utraty” ryby podczas jej walki z ryb.
Często konkurencja jest sytuacja, w której nawet doświadczony wędkarz nie jest łatwo określić, które narzędzie jest obecnie najbardziej skuteczne. Dlatego ktoś “liście” na doświadczenia kogoś na opanowanie wślizgu, ktoś pomaga intuicji i analizy zachowania ryb podczas połowów, ale są chwile, kiedy sukces w dużej mierze zależy wyłącznie od prawidłowo wybranego biegu. W mojej praktyce sportowej były takie przypadki.
Na przykład, w zawodach międzynarodowych w pobliżu Wyborga, udało mi się zdobyć pierwsze miejsce ze względu na fakt, że okonie i płocie o wadze 50 – 80 gramów, o głębokości 0,8 – 1,5 m na mormyshku 4,5 mm średnicy. i żyłki o średnicy 0,1 mm, podczas gdy wszystkie inne sportowcy używali delikatny sprzęt i połowów na głębokości 1,5 – 3,0 metrów. Ich wybór był podyktowany wynikami treningu, który odbył się w przeddzień zawodów. My wybór został dokonany w trakcie zawodów, co prowadzi do wysokiej aktywności ryb. W trakcie tej trasy, to zauważyć na wysoki poziom ryb na różnych głębokościach, pozwalając mormyshkas stopniowo zwiększają rozmiar i grubość linii. Przejście z trzech metrów głębokości w kierunku wybrzeża, powiedział, że liczba ryb w studni, a jego działalność nie została zmniejszona w tym samym czasie, wydajność wzrasta z powodu dziur rybackich z karmienia ręki, zmniejszając głębokość połowów, przyrost masy ciała i średnicy mormyshkas żyłki wędkarskiej. Fakt ten sprawił, że zbliżają się coraz bardziej do brzegu, w końcu zatrzymałem się na głębokości 0,8 do 1,5 m i określone jako najbardziej wydajne, wślizgu i średnicy linii 0,10 mm i średnicy 4 mormyshkas 5 mm. Technika łowienia był prosty. Najbardziej dramatycznie mormyshku I wrzucił go w otwór i, jak mówią, “gwizdanie” poleciał w dół, a następnie niemal natychmiast gryźć, po podpinania Właśnie “wyrwał” rybę z otworu. Stała suplementacja z korby i mogą gromadzić i zachować aktywną rybę pod otworem. W pierwszej rundzie złapał 5 kg. 860 gr, mam 60 gr. pokonał fiński sportowiec Elmo Olkkola (najbardziej doświadczony i dobrze znany fiński sportowiec, który następnie stał się dobrym przyjacielem). Wyniki pozostałych zawodników we wszystkich pięciu obszarach nie przekraczają dwa i pół kilo. Wieczorem, w przeddzień drugiej tury, to wspólnie z kolegami z reprezentacji Rosji na ich problemy, pokazał wślizgu, który złapany. Jednak koledzy sercem traktować moje przedsiębiorstwo, biorąc pod uwagę, że nie jest obiecująca, że ​​połów w drugiej rundzie będzie zupełnie inny niż w pierwszym. Byłem pewien, jego taktyki, ponadto otrzymała wsparcie trenera zespołu i mojej MOOiR drużyny, Wasilij Minyailenko. Na drugi dzień złapałem jako projekt, te same 5 lbs. 860 c, podczas gdy wszystkie inne sportowcy złapany ponownie nie więcej niż dwóch kilogramów. W tym przypadku wybór “szorstki” biegu w pełni uzasadnione się i zostałem mistrzem.
Inny przykład: w konkursie, który odbył się w strefach Istria zbiornikowych zostały pokonane bez brzegu na głębokości 7 metrów, przed trening dał powód do umiarkowanego połowu średniej wielkości leszcze, mając to na uwadze, że większość zawodników przygotowaliśmy odpowiedni bieg: średnica żyłki 0,08 – 0, mormyshkas 09 mm i średnicy 2,8 – 3,5 mm. Jednak podczas zawodów leszcz bardzo kapryśna, ukąszenia nie były częste, bardzo ostrożny i nie wszystkie udało się wdrożyć. Po analizie sytuacji, poszedłem złapać delikatną dotyczyć: średnica żyłki 0,06 mm. jig i średnicy 2,5 mm. “Popychanie” na woźnicę do głębokości 7 metrów, nie było to łatwe, ale jak tylko dotarła do dna, gryźć następnie natychmiast i był przekonany, wystarczy uświadomić sobie, że nie było to trudne. W efekcie wygrał tych kilku zawodników, którzy szybko zmienili do wędkarskiego delikatnej.
Często w konkursie na trasie, sytuacja w strefie mogą się bardzo różnić, a nawet w różnych częściach strefy, a czasami w studni sąsiednich, rodzaj ryb, rozmiar i rodzaj ryby mogą być różne, więc zawodnik musi reagować szybko i odpowiednio do nich zmiany i biorą je pod uwagę przy wyborze sprzętu. W związku z tym, pamiętam jedną z rund mistrzostw na Łotwie, gdzie bank na delikatnej wślizgu (żyłka 0,05 – 0,06 mm, uchwyt 2,0 – 2,2 mm) dziobnął mały okunek. Na głębokości czterech i pół metra, w jednym z moich przynętą otworów dość często występowały gryzienie płoć o wadze około 150 gramów. Mając to na uwadze, jestem co 15 do 20 minut, pozostawiając przybrzeżnych odwiertów, wziął przynętę oraz grubość linii 0,08 mm i średnicy 2,8 mm mormyshkas, i uciekł do “cenionych” dobrze. Po osiągnięciu dna jig, bezpośrednio po tym gryzienie płoci, co do zasady, to było jedno. “Biorąc ryby”, szybko wrócił do brzegu studni i nadal wyłudzić okoni na delikatny wślizgu. Tak więc, każdy “atak” na głębokiej studni mojego połowu wzrosła do 150 gramów, które doprowadziły do ​​dobrego wyniku.
Na jednym z Pucharu w Moskwie, z powodu bolesnego ukąszenia, w ramach banku miał złapać 2 – 3 gram okoń na wślizgu i mormyshkas linii 0,05 mm i 2,0 mm. W międzyczasie, mam kilka przynęty na głębokości studni, ale ryby nie gryzie i ja, wraz z innymi sportowcami nadal zbierać “program” pod brzeg. Jednak marnowania cennego czasu, okresowo wziąć przynętę i mormyshkas linii 0,08 mm i 2,8 mm studnie głębinowe i przetestowane. Do jakiego – tego momentu, średnia wielkość basu jeszcze wpadł na mój Karmienie dobrze i na krótki czas, ułożyła przyzwoity połów, zawodnicy obudził, podbiegł do mnie, ale było już za późno, wycieczka skończyła.
Kilka przykładów z praktyki sportowej, starałem się pokazać możliwe sposoby wykorzystania w nadmiarze “wrażliwych” i “ciężkiego” sprzętu do połowów w trudnych sytuacjach. W tym samym czasie, podstawowy zestaw nowoczesnych narzędzi połowowych – sportowca przez pręt i średnicy linii 0,06 – 0,08 mm, a “wolfram” średnica mormyshkami 2,2 – 3,5 mm, co pozwala na skuteczne połowy zróżnicowanej pod względem wielkości, rodzaju i aktywności ryb . Obecność w arsenale na “wrażliwych” i “ciężkiego” sprzętu pozwala sportowcom na cześć poza najtrudniejszych sytuacjach występujących okresowo w trakcie procedury przetargowej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s