Home » Bez kategorii » Sporty zimowe jig: Catching leszcz

Sporty zimowe jig: Catching leszcz

Leszcz nie jest często w przypadku trofeum, ale małe leszcze i gusterka, często może stanowić istotny udział sportowca połowów i przynieść mu sukces.
POPC w Championship 1999, która odbyła się w mieście Tambov, został złapany w pierwszej rundzie pracy sportowym okonie. Wiedząc, że zwykle leszcze w stawie, mam dwadzieścia minut przed meta przeniesiona do najgłębszych (około 6 metrów) rogu strefy, do ich karmienia, ale nie działa dobrze. W rzędzie, jeden za drugim, złapał pięć leszcz o wadze 70 -. 100 g, które doprowadziły mnie do drugiego miejsca w strefie.
Przemawiając w mistrzostwach Łotwy w 2006 roku, z zespołem Rydze “Maver sport”, wyłącznie łowienie leszczy udało mi się wygrać dwa mecze z sześciu i jeden wziąć drugie miejsce.
Tylko na pierwszy rzut oka, może ktoś – że wydaje się połowu leszcza skromny zawodu. W rzeczywistości, nie bez znajomości zwyczajów leszcza, mając wystarczająco, techniki i gry przebiegów, ciężko jest złapać mocny, szczególnie w trudnych warunkach konkurencji.
W okresie zimowym, w głębokich wodach, leszcz próbuje zatrzymać na głębokości 6 – 7 metrów i leszcz, leszcz i srebro może wprowadzić płytsze części zbiornika. W płytkich (do 4 – 6 metrów) wód, leszcze, krąpie, a czasami duże leszcze mogą karmić i na głębokości 2 – 3 metrów.
W leszcz nie jest bardzo dobra widoczność, w tym zakresie, to nie tak ważne, kształt mormyshkas i kolor, ale poczucie wypowiedzenia umowy dotykowe pozwalają Ci w pełni poczuć i czasami negatywnie leczeniu nadwagi mormyshkas i grubość linii.
Wielu wędkarzy wielokrotnie do czynienia z sytuacją, gdzie przez krótki czas i nie jest pełna nod wzrost amplitudy (schronisko), raz po raz zakończył się puste podpinania. Ryba jest wyraźnie obecny w dolnej, wzięła głowę, ale nie mógł dokładnie określić to, co jest tego powodem? A powodem jest to, że ze względu na różne okoliczności, leszcz, w tej chwili, w tym miejscu, po prostu “niegrzeczny” i ostrożny, negatywnej reakcji na wszelkie nienaturalne stanu i położenia dyszy. On może reagować negatywnie do grubości żyłki, osyazaya jego różne części swojego ciała, lub wrażliwie reagują na pokrywie wagi, biorąc go w usta. Wszelkie odchylenia od zwykłej stan głów ryb, czyni ją natychmiast wypluć sprzęt wędkarski z jego ust, zanim sygnał dotrze do połowy zgryzu, a on reaguje na to podpinania. I ostrzejsze tackle, więcej połowu głębokość, tym dłuższy czas sygnał dociera nod zgryzu (Lodge), później alarm bite bite, im później zostanie wykonane wymiata, tym bardziej prawdopodobne, że to będzie puste. Okres od początku ukąszenia (fish mormyshkas dolotowych w ustach) do wizualnego refleksji na jej skinienie (hut), jest bardzo małe, ale bardzo mało może być również czas potrzebny na identyfikację głów ryb i, jeśli to konieczne, uwolnienie jej. Pytanie, czy do utrzymania ryb sprzęt wędkarski w ustach, aż do czasu, gdy wędkarz będzie produkować cięcia. Na temat przyczyn “plucia” usta ryby mormyshkas i Fisherman na temat możliwych działań w celu ich rozwiązania, zostaną omówione bardziej szczegółowo w innym artykule.

Jig. Leszcza (leszcz, krąp) mormyshkas odpowiednich w postaci pastylek, ovsinki, kropelki i tym podobne, z średniej długości haka blacha czołowa. Kolor mormyshkas nie decyduje charakter gryzienie ryb, większość sportowców, kiedy połowy leszcza, mormyshkas nie stosować jasne kolory, w tym samym czasie, jej waga jest chyba najważniejsza cecha, która wpływa na ryby gryzienie.

Nod (kogut). Podczas połowu leszcza, głównym zadaniem Nod (schronisko) jest szybko i precyzyjnie reaguje na sygnał z gryzienie, uchwalonej przez żyłki od ryby do NOD i pewnie gryzie znak “na wzrost”. Dla tych celów, sportowcy często stosują przytakuje mylaru (domek) o długości 5 – 10 cm. Doświadczeni sportowcy mają tendencję do korzystania z tych samych przytakuje (domek) na leszcza, płoć, okoń, kryza itp. Parametry fizyczne ukłonem do mormyshkas wagi. Popraw odebrać ukłon dla sprzętu wędkarskiego, a nie odwrotnie.

Taktyka poszukiwania ryb. W czasie karmienia, leszcz (leszcz) jest glazura (proste, długie odcinki morza w sąsiedztwie kanału), fakt ten powinien być brany pod uwagę przy ustalaniu lokalizacji jego połowu.
Szukaj taktyka leszcz sprowadza się do pomiaru głębokości i należy zwrócić uwagę na najgłębszej części obszaru konkurencji, a także żywienia uzupełniającego i oblavlivaniyu znacznej ilości otworów (10 – 15). Określenie potencjalnych miejsc pomóc złapać i obserwować zachowanie konkurencji w okolicy.

Dyszy. Jak końcówka jest dobrze sprawdzone big joker. Podczas połowu leszcza może trzymać na haku na 1 – 2 mole, podczas połowów średnich i dużych szpikulec leszcz 3 – 5 molami. Zawodnicy, jak dyszy, nie należy używać specjalnie przygotowany “pęczków” ćmy.

Ugryźć. Bream gryźć, gdy połowów u dołu jest wskazany jako krótki, ledwo wyczuwalny nachylenie nod (domek) na dół, a następnie podnieś ją. Z aktywnym i pewnie gryzie, podnosząc głową (domek) długo i jasno ustalone. Kiedy gryzie kapryśna głową (kogut) jest ledwo siedzi tam, a następnie powraca do pierwotnego stanu, to znaczy, że ryba jest “zapisany” woźnicy.
Z mormyshkas gry, bite leszcz może pojawić się jako pewny siebie “potychka” (krótki ukłon w dół zbocza), a następnie jego wzrost.
Często uderza nastąpić podczas opuszczania mormyshkas na dole, jest pokazany jako przystanek mormyshkas gryzienie, w pewnej odległości od dna (jig nie opadają, linię ukłon).

Podłączanie.
Podłączanie leszcz wymaga czasu ekspozycji, powinny produkować kęs w pierwszym etapie (nachylenie potychka, pierwszy skok), co wskazuje, że przyrząd znajduje się w paszczy ryby i wymiata na czasie w większości przypadków, jest to skuteczne. Opóźnienie w podpinania często prowadzi do gromadzenia ryb, ponieważ czuł się mormyshkas Waga, ryby stara się go pozbyć i pluje mormyshku zanim wędkarz będzie produkować cięcia. Spóźnione zamiata może spowodować połykania mormyshkas i wydać to wymaga dodatkowego czasu.
Podłączanie leszcz powinny być aktualne, gładkie, miękkie, duże ruchy amplituda strony, a głębiej w miejscu wędkowanie, wyższe amplitudy. Ponieważ elastycznej żyłki żyłki, siła wymiata mormyshkas dochodzi do opóźnień spowodowanych bezwładności odcinku linii.

Vyvazhivanie.
Vyvazhivanie leszcz ma cechy, aby mieć świadomość sportowca.
W większości przypadków bezpośrednio po cyklach, leszcz wpada do powierzchni, aby złagodzić napięcie łańcucha i spróbować pozbyć się haka. Dlatego, aby uniknąć gromadzenia ryby, żyłka powinna być wybrany szybko, przy jednoczesnym zachowaniu “siłę kontaktu” z rybami. Siła “kontakt power” na wszystkich etapach vyvazhivaniya nie może przekroczyć rzeczywistej wytrzymałość na rozerwanie żyłki. Utrata “życie kontakcie” z ryb (żyłka jest osłabiony i opadły), co do zasady, prowadzi do gromadzenia ryb lub złamania linii połowów. Przed dotarciem do dna powierzchni lodu, leszcz zaczyna aktywnie przeciwdziałać, więc popełnienia szarpnięcia w bok, do głębokości lub robi ruch kołowy. W tym momencie, sposób jest realizowany vyvazhivanie “dojenia”, co pozwala kontrolować wciągana żyłki na dopuszczalnym poziomie bezpiecznym. Podczas długoterminowych kontrolowanych playing ryb jest zmęczony, jego aktywność jest zmniejszona, a bez większego wysiłku można dostać się do otworu. Jest to bardzo ważne z pierwszego sezonu z leszcza głowy w otworze. Ten etap nie jest łatwo walczyć z ryb i jeden bardzo ważny, jak zbliża się do dziury, światło z niej przeraża leszcz, i wytwarza ostre ruchy głową z boku na bok, przy której prawdopodobieństwo mormyshkas awarii. Sposób “dojenia” i w tym przypadku pomoże uniknąć zerwania linii. Chowając leszcz głowy w otwór do podejmowania ryb przez skrzela lub rękę pod ogonem, jeśli to konieczne, można użyć bagorikom.
Często podczas Take leszcza dużego, ryby po podpinania pozostaje w miejscu i nie można od razu przenieść ją, bez ryzyka złamania zaradzić. W tym przypadku, spróbuj nie zmuszając zdarzenie, bez kłopotów, metodycznie, sposób dojenia dostać rybę wydatkować energię do przeciwdziałania swoje wysiłki. Po jakimś czasie, prawdopodobnie zmęczony ryby i może być vyvazhivat, scenariusz opisany powyżej. Nie, w żadnym wypadku “odpoczynku nogi na lodzie”, starając się “wyciągnąć” ryby do jego siły.
Zdarza się, że leszcz głowa nie jest od razu można wypełnić dziurę, leszcz, jakby jedna strona przylega do powierzchni lodu i przenieść go zawiedzie. Niebezpieczeństwo tej sytuacji jest to, że leszcz może dramatycznie motnut głowę i zerwać linię. Musisz albo spróbować podnieść bogorikom ryb lub czekać na dalszy rozwój. Najprawdopodobniej, po przerwie, leszcz dramatycznie go do głębokości, w tym przypadku nie powinny aktywnie przeciwstawić. Bez podania luzu, metoda “dojenia”, próby zatrzymania ryb, a następnie uruchomić ponownie grać w zgodzie z panującą sytuacją. Czasami, po podpinania większą jeden, ma kilka razy powtórzone odtwarzanie różnych etapach, aż ryba będzie w waszych rękach. Podczas odtwarzania większą jedną ważną w całym cyklu życia, aby utrzymać maksymalną koncentrację, nawet na sekundę nie odrywając się od zewnętrznych rzeczy. Bardzo niebezpieczna sytuacja jest wtedy, gdy żyłka między rybami i rąk rybaka nagle słabnie, w tym przypadku ryby mogą dostać się na szydełku lub złamać woźnicy. W eliminacjach do Mistrzostw Świata, które odbyły się na zbiorniku Istra do mnie tak było wszyscy zawodnicy zostali złapani z 5-6 metrów, małe płocie i leszcze, poszedł do mety, łapie każdy miał równe. W pewnym momencie, w myśleniu, cmoknął wielką rybę. Pewność i spokój stałem vyvazhivat, ale radość z bliskiego zwycięstwa Toli Toli zmęczenia zrobił “brudnej roboty”. Na kolejnym wzrostem na ryby na lód, linia nagle wyskoczył mój palec, a ryby, wolność degustacja, dramatycznie spadły. To wszystko stało się tak szybko i niespodziewanie, że nie zdawałem sobie sprawy z absurdalności sytuacji i po prostu na dźwięk “bulgotanie” i nie znalazłem wędkę na lodzie, zorientował się, co się stało. Ryby, w jednej chwili, przeciągać przynętę przez lód, a ja straciłem wysokie miejsce w okolicy.
Sposób “dojenia”.
Sposób “dojenia” jest stała, progressive i zmiennego przepływu oburącz od dołu do góry przez żyłki, a linia znajdowała się między kciukiem a palcem wskazującym. Palce, jak poślizg na żyłce od dołu do góry, ściskając ją z taką siłą, że nie przekracza rzeczywistą wytrzymałość na rozerwanie linii, bez względu na siłę oporu ryb. Taka praca nie kończy się ręce do czynienia z rybami porusza się w górę, a nie, jak porusza się w dół i na boki. Metoda “dojenia”, przypominający pracę sprzęgła samochodu, gdy wyciągając go z jego miejsca.

Taktyka rybackie podczas konkursu.
Taktyka leszcz (leszcz) mogą się różnić w zależności od działalności, głębokość w zakresie ulgi dolnym przeciwników i ich szkolenia, dostępności i aktywności innych ryb i cel inny i czynników subiektywnych. Rozważmy niektóre z najczęściej spotykane w sytuacji konkurencji.
1. W obszarze płoć, okoń i leszcz. Zwycięski ryb – leszcze, rozproszone w całej strefie.
To przekarmienia -15 otwory 10 w różnych częściach strefy, może maskować zablokowane. Po sprawdzeniu wszystkich studzienek, zidentyfikować najbardziej obiecujące z nich, a nie na siedząco, zbierać ryby z aktywnych odwiertów roboczych. Ponieważ tłumienie ryb, okresowo sprawdzać nie działa i nieskuteczne wcześniejsze dołki.
2. W obszarze płoć, okoń i leszcz. Zwycięski leszcz ryby, koncentruje się w kilku miejscach w okolicy.
Warto objadać 10 – 15-dołkowe pole golfowe, w różnych częściach strefy. Po sprawdzeniu wszystkich studzienek w celu ustalenia miejsca, gdzie w razie potrzeby “ryba” dla pokrywy flagi i zaczynają aktywnie połowów.
Jeśli nie jesteś w stanie szybko znaleźć miejsce ryb agregacji i szukaj dalej, rozejrzeć się i być może “podsverlites” do przeciwnika, “siedzi na ryby.” Często “punkt” do ryb jest wystarczająco duży, aby zapewnić, że jej rysy kilku zawodników. Jeśli to nie działa, nadal szukać ryb. Jeśli nie udało się znaleźć rybę, a następnie szybko je objazd i karmienie otworami na 20 do 30 minut do końca, może przynieść pewną, wynik pozytywny. Pamiętam jedną z Rajdowych Mistrzostw Łotwy w 2006 roku, w dziedzinie złowionych płocie i melenkaya okunek. Zbieranie z ich otworów melochishku, zwrócił uwagę na jednego z graczy, którzy nie mieli stop “dusi” leszcz o wadze około 50 gramów. Bez wahania mogę wywiercić pięć metrów od niego po obu stronach, dwie studnie, zwabić je obficie Bloodwormy, na dnie koryta i pobiegł złapać karalucha. Piętnaście minut później powrócił, jeden z otworów, “pracuje”. I nie mam wysiąść to dobrze, aktywnie złowionych leszcz do mety.
3. Leszcz jest prawdziwym płoć i okoń konkurencja. Oblavlivaya znaczna liczba studni, preferują bardziej aktywną i większe ryby, aby nie pozostać w miejscu, bez rozdrabniania się “ostatnią rybę” w otworze, jak w okolicznych studniach może być bardzo aktywne ryby. Okresowo sprawdzić studni głębinowych, nawet tych, którzy wcześniej nie pracował w obecności bonus w postaci białego leszcza czy leszcza.
4. W okolicy tylko leszcz, jest pasywny, a jego ilość jest niewielka, warto rzadkich punktów.
Wszystkie z powyższych metod, aby znaleźć ryby i delikatne zawiesi złapać wszystkie, nawet najbardziej negatywne. Czasami konkurencja nie może znaleźć jeden taki punkt i złapać kilka ryb, z których każdy może być bezkonkurencyjny.
Taktyka leszcz (leszcz) mogą się różnić w zależności od działalności, poziomu technicznego, fizycznego i psychicznego rybaka przygotowania, warunki atmosferyczne, gęstość rybaków w połowach i innych obiektywnych i subiektywnych czynników. Rozważmy niektóre z najczęściej:
Staraj się unikać dużych stężeń wędkarzy.
W czystym miejscu, przygotować odpowiednią liczbę odwiertów i identyfikacji obiecujących obszarów koncentracji ryb, przygotować jeszcze kilka dziur w obiecującej pozycji. Odpowiednio do danych warunków połowów, rozwiązania złapać aktywne ryby, i osłabienia ryb i więcej pojawienie się pustych ukąszenia, przejdź do następnego dołka. Pamiętaj, że masz zwabił dużą liczbę otworów w każdym z nich może zawierać aktywną rybę, należy złapać na pierwszym miejscu. Nie siadaj na tej samej dziurze, szlifowanie podstęp się “leszcz”, regularnie poławiać wszystkie karmienia dobrze.

Zalecane podstawowe opcje platformy:
1. Stojącej wody i wody z słabych prądów, głębokości do 6 metrów długości i waży do 250 gramów krąp. Cranky skubać.
Tackle: średnica żyłki 0,07 – 0,08 mm w średnicy uchwytu 2,2 – 2,8 mm, ciemna miedź, szary, czarny, numer hak 18 – 20.
2. Stojącej wody i wody z niskim lub średnim przepływie, głębokość do 6 metrów długości i waży do 250 gramów krąp., Active skubać.
Tackle: Średnica żyłki wędkarskiej 0,07 – 0, 09 mm, uchwyt średnica 2.5 – 3.5 mm, ciemny miedź, szary, czarny, numer hak 18 – 20.
3. Podczas głębokości do 6 metrów długości i waży do 250 gramów krąp. Cranky skubać.
Tackle: średnica żyłki 0,07 – 0,08 mm w średnicy uchwytu 2,2 – 3,5 mm (w zależności od mocy prądu), ciemne (miedź, szary, czarny), numer hak 18 – 20.
4. Stojącej wody i wody z niskim i średnim biegu, głębokości ponad 6 metrów długości i waży do 500g leszcza. Cranky skubać.
Tackle: średnica żyłki 0,07 – 0,08 mm, uchwyt średnica 2,5 – 3,0 mm, ciemna miedź, szary, czarny, numer hak 18 – 20.
5. Stojącej wody i wody z słabych prądów, głębokości ponad 6 metrów długości i waży do 500g leszcza., Active skubać.
Tackle: średnica żyłki 0,09 – 0,1, jig średnicy 2,5 – 3,5 mm, ciemna miedź, szary, czarny, numer hak 18 – 20.
6. Podczas głębokości ponad 6 metrów długości i waży do 500g leszcza., Dziobanie aktywny.
Tackle: średnica żyłki 0,09 – 0,1, jig średnica 3,0 – 4,0 mm (w zależności od natężenia przepływu), ciemności miedź, szary, czarny, numer hak 16 – 18.
Jeśli prawdopodobieństwo złapania duży leszcz w czasie zawodów jest wielki, a ty świadomie postawić zakład na to, co potrzebne do przygotowania odpowiedniej średnicy studzienki (135 -150 mm), z konieczności posiadania bagorik. W tym samym czasie, nie dać się ponieść na wślizgu zbyt grube i ciężkie mormyshkas ŻYŁKI, aby uniknąć pustych ukąszenia, lub ich brak, nawet w obecności ryb w otworze. Z własnego doświadczenia wiem, że nie kwalifikacjach zawodnik do urządzeń sportowych i linii o grubości przekraczającej 0,10 mm, zdolną skutecznie vyvazhivat leszcza o wadze do trzech kilogramów

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s