Home » Bez kategorii » Zamiata sztuki, część II

Zamiata sztuki, część II

W części 1, omówiono mechanikę cyklach, opisując zalety i wady każdego z trzech stylów cyklach, aw końcu doszedł do wniosku, że nowoczesne wędkarze są niezbędne umiejętności w zakresie korzystania z wszystkich trzech opcji. A to tylko część historii. Bo my tylko zbadać, jak strajk, wciąż jednak mają szereg kluczowych zagadnień i badań, że …
Kiedy cięcia!

Art podpinania gdy wtyczka wędkarstwo, część druga, definicja ukąszeniu

Jednak kwestia stała się tak fascynująca i szeroka, że ​​nadal musiał być podzielony na dwie części. Bo najpierw dać kęs określania klasyfikacji przed wami Część prezentacja 3, który skupia się w jednym dniu, który spędziłem z Steve Gardner (SteveGardener) na miejscowym jeziorze. Nie, poprosiłem Steve’a ukierunkowanie niektórych gatunków ryb, przy użyciu różnych stylów karmienia, aby zobaczyć, czy możemy uzyskać różne rodzaje ukąszeń, potem studiował każdej metody, aby … Kiedy cięcia … na podstawie indywidualnych cech składu gatunkowego ryb

Aby dodać wagi i wiarygodności dwóch części uzupełniających, mamy przyciągnął Diego da Silva (Diego da Silva), co w znacznym stopniu przyczyniło się do nas na piśmie, część 1, do jego doświadczenia i wszechstronności ponownie pod warunkiem, nieocenioną pomoc w tworzeniu końcowych częściach tego art. Zaprosiliśmy również ma międzynarodową renomę i szacunek włoskiego wędkarzy Colombo Milo (Milo Colombo). Pierwszą osobą, aby wspomnieć, że muszę to z oczu italyanskuyutochku w tej części artykułu był Nicholas Beru (Nicolas Beroud), szanowanym redaktorem Info Peche-tych, który powiedział: “Włosi są zawsze podpinania inna i znacznie szybciej niż ktokolwiek inny był jeszcze w Europa! “

Ta część artykułu poświęcona jest ukąszenia rozumienie i jak powinniśmy reagować. Jednak koncepcja ukąszenia jest naprawdę bardzo trudne, bo warto spędzać czas próbując przeanalizować to, co jest rzeczywiście gryzą.

Oxford Dictionary definiuje zgryz słowo następująco: zgryz (czasownik) (ryby) ‘wziąć przynętę lub zwabić na końcu żyłki w ustach “. Początkowo wszystko wydaje się wystarczająco jasne, ale chciałbym dodać jeszcze jeden szczegół z punktu widzenia połowów w tej definicji. Czasami ryba bierze przynętę, ale nie bierze go w usta całkowicie. Etoyavlyaetsyapoklevkoy? Jestem pewien, że jest. Nawet jeśli ryba zasysa przynętę i ciągle pluje go, zanim pojawi się pewnie w ustach, może być również uznane za kęs – przecież ryba dotknie przynęty do jedzenia to! I co ważniejsze, prawo pływak ogruzhenny może pokazać wszystko!

Wszystkie nasze pracy poświęcono zrozumieniu kęs jak na sposób przechowywania i podnieść wtyczkę. Na dobry punkt wyjścia byłoby uporządkować i zrozumieć dokładnie, jak karmią!

Najlepszym sposobem, aby uzyskać informacje, że to, co dziwne, patrząc na ryby. Steve Gardner (SteveGardener) ma płytkie staw w ogrodzie swego domu, w którym mieszkają i karp linii. Karmi je na co dzień, a ich oglądanie, i za każdym razem muszę pracować ze Stevem, zawsze wspomina o nich, i jak są one podawane. To jest jak okno na “świat ryb.” Na przykład, jeśli ryby w stawie jest brak ruchu i trudno przenosi się do podjęcia oferowanej żywności na chłodne zimowe, Steve traktuje to jako wskazówkę, w ujęciu ogólnym, jak zwabić rybę, czy ryby w pobliżu miejsca, w którym mieszka.

Dla tych, którzy nie mają na staw w ogrodzie, zakup duże szklane akwarium będzie najlepszym rozwiązaniem. Chociaż wielkość ryb w nim będzie znacznie mniej niż w stawie, jednak będzie w stanie przeniknąć w głąb istoty zachowania ryb. Zbiornik ten powinien być co najmniej rozmiar 120cm x 60cm x 45cm i można je nabyć za pośrednictwem Internetu na EBAY za rozsądną cenę. Również na rynku, istnieją wielkie filmy wędkarskie wykonane podwodne nagranie z kamery, w którym nie są czasy, kiedy ryby mają wystarczająco dużo wędkarz przynęty. Świetne oglądać jak dużych ryb takich jak lin i karp, zachowują się dość niechlujny karmienia i podnieść prawdziwą muchę futer dole poszukiwaniu pożywienia. Większość z tych filmów były kręcone wędkarze teraz Kordav pionierów. W ostatnich latach, nie zostało zrobione podwodnego filmowania inne niskiej wartości ryb w dobrej jakości, i tak dalej aż do 2010, kiedy Anglik Phil Ringer (Phil Ringer) i Holender van Stein Ustvaard (Steynvan Oostwaard) wydany nowy film z fotografii podwodnej leszcza laktacji, który jest wykonany w Holandii. Obserwowałem go w momencie pisania tego tekstu, i to było po prostu niesamowite, aby zobaczyć, jak te karmy dla ryb, które opiszę później.

Wierzę, że istnieją dwie różne fazy w zachowaniu ryb, które razem tworzą “ugryźć”, czyli co możemy zobaczyć z pływaka. Pierwszy etap – to jest, gdy ryba bierze przynętę w ustach, i różne rodzaje ryb, to bardzo indywidualna. Drugi etap dotyczy faktu, że ryby nie miały po przynęty. Czy pozostaje ona w miejscu lub przenieść? Ważne jest również sposób, w którym odbywa się przynęty. Chcę kontynuować rozmowy na ten temat bardziej szczegółowo.

Faza 1

Jak ryba ciągnie przynęty

Pierwszą rzeczą, którą biorę pod uwagę, kiedy myśli o gryzienie jest to, że ryby są karmione w wodzie! Jest to uderzająco oczywiste coś ukrywa oświadczenie, które często nie myśleć … w jaki sposób można zastosować przynętę do wody? Rzadko przestać myśleć o tym, co naprawdę podnosi ryby przynęta nie musi zasysać ryb … to z wodą! Ryby nie ma innego sposobu, aby umieścić przynętę / jedzenie do ust. Każdy gatunek ryb rozwinął swoją metodę ssania przynętę, która jest nieco inaczej wykorzystać specyfikę żywienia i fizjologii, innymi słowy, forma ustach.

Usta jak ryba płoć, jednoznacznie opracowane dla konkretnego sposobu żywienia.

Niektóre paszy dla ryb na dnie, a inni czują się bardziej swobodnie, karmienie w słupie wody. Każdy z gatunków jest dostosowany do podawania zgodnie z jego siedlisk i głównych źródeł pożywienia. To zajmie zbyt wiele czasu, gdy ciągnie się osobno dla każdego z gatunków, ale jestem pewien, że mogę podzielić się najcenniejsze gatunki na trzy główne grupy w zależności od sposobu żywienia:

“Frajerów”

Fish, Głębokie gardło
hak, będzie kosztować
długo i może
jest ranny.
Jest to wspólny problem
podczas połowów na głębokości.

Te ryby są karmione przez szybkie wchłanianie i plucie cząstek paszy w wodzie w zawieszeniu. Ten styl jest typowy karmienia płoć, Rudd i jelec.

Ich usta otwiera się do przodu w kształcie owalu, która pozwala na absorbowanie jedzenie. Można je podnieść leżący na dnie kanału cząstek, ale bardziej komfortowe, karmi się nim. Płoć ma otwór, przez który może być podawany w pozycji pionowej w słupie wody, lub nieco wygięte w dół do pasą na dole.

Rudd ma ku górze usta i czuje się bardziej komfortowo, gdy karmienie obszar gdy jej ciało znajduje się w wodzie, bezpośrednio lub podwyższone do przechwytywania strumienia z góry przynęty. A jeśli się rozprasza przez długi czas, tylko szansa ryby wykryje, jeśli sama będzie trzymać hak w jej ustach, ona wypluć przynętę lub ryb jest całkowicie pochłania wszystko … i przynętę i haczyk i żyłka.

Pamiętaj, że jeśli ryba połknie haczyk głęboko i trzeba użyć ściągacza, co oznacza, że ​​wzięła przynętę w ustach kilka razy, zanim reagują na ukąszenia. Używając ściągacza jest złe dla ryb i znacznie zmniejsza ilość połowów.

Konieczne jest, aby zastanowić się, jak wiele ryb podlizywać przynęty i pluć go bez ukąszenia rejestracyjnym … mogą być o wiele więcej niż myślisz!

“Hlebateli” lub “Swallowers”

Roth leszcz jest tak skonstruowany,
wziąć jedzenie od dołu
z wysuwaną
membrana.

To najbardziej typowych przedstawicieli bottom-karmienia ryb, żerujących w ruchu i zablokować go w dużych łykami. Karp, leszcz, lin i brzany … wszystko pasuje do tej kategorii. Ich usta mogą być wykonane za pomocą membrany bezpośrednio do zasysania, w którym potrawy z dołu. Leszcz i lin koncentrują się na połykaniu sposobu żywienia niż karpia, a może odebrać cząstki pokarmu z dna, bez wielu uplifting zmętnienia podczas karmienia. To dlatego, że mają lepszy widok i zobaczyć, że zjeść.

Karp i brzana, z kolei, nie widzę, co jest tuż przed ich nosem, bo ich oczy są po drugiej stronie, w pobliżu górnej części głowy, co częściowo uniemożliwia im dobrze widzieć! Jeśli obserwujesz karpia zbliża się do pływania na powierzchni kawałek chleba, można zauważyć, że czasami po prostu nie trafić przez nią, jeśli chleb przynajmniej trochę dryfuje na powierzchni. Aby wyrównać niedobór, karpie i brzany mają czułki na krawędzi ust, który pomaga im czuć się jedzenie, znajdujący się na dole.

Wąsy, zlokalizowany
przez karpia usta,
mu pomóc
znaleźć jedzenie,
ale
nie bardzo dokładne!

Jednak, nawet z wąsami, nie można dokładnie określić położenie cząstki żywności na dnie i zazwyczaj zrobić wielkie usta ruchu hlebatelnye je złapać. Ze względu na muliste dno jezior o zawsze można ustalić, zamglenie mestokormezhki karpia, jako chmura Aktywnie ssie i wypluwa osady. Karpiarzy szybko zorientowali się, że nie tylko zwraca głowę karpia, ale także pewna ilość wody i osadów w tym samym czasie. Z tej wizji urodził akcesoria do włosów!

Jeden z najlepszych opowiadań karpi zostało mu do mnie przez mojego starego przyjaciela i obecnego posiadacza rekordu świata karpia Martin Locke (Martin Locke). Powiedział mi, wiele lat temu, że złowione ryby na dobrze znany ze swoich surowych warunkach brytyjskiego kaprpovnikah złapany za pomocą rozpuszczalnej w wodzie włókna PVA. W istocie, złapał rybę na pustym haku za pomocą przynęt, które pozostały leży dość blisko haka po-PVA wątku rozpuszczonego w wodzie. Hook właśnie zasysane z przynętą i mułu dna … Niesamowite!

Jednak uważaj na takich zjadaczy. Są dobrze rysować przynętę w ustach, ale szybko wypluć, jeśli wydaje się, że coś jest z nią nie tak. Powszechnie wiadomo, że karp szczególnie dobre w nim, a jeden z “Świętego Graala” karpiarzy próbują wymyślić idealne przystawki protivovyplevyvayuschuyusya. Ponieważ karp nadal ma możliwość szybkiego pozbycia podejrzanych załączników tak, że nawet nie wiem o tym!

“Snappery”

Są to ryby, które zachowują się jak drapieżniki i pasz na okonie, sandacz, sum, kleń. Ryby te nie mają takich instynkt ssania i połykania, jak już wcześniej wspomniano, i jeść w sposób bardziej agresywny.

Nie najlepsze miejsce do wykrywania jako grzędy w kościstą końcówkę haka ustnej zazwyczaj odbywa się nie bardzo dobre!

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę, bo to jest ich w jamie ustnej, która jest znacznie większa, jeśli skorelowane z ogólną wielkością ciała niż inne ryby. Jedzą, zamknął paszczę i chwytając przynętę lub łowić swoje wielkie usta w większym stopniu niż wchłonąć. To duże usta może powodować problemy z wędkarzy.

Zazwyczaj najlepsze miejsce
hook są wewnętrzne
jamy ustnej, w którym materiał jest bardziej miękki!

Jak często pływak poszedł pod wodę, pokazując zgryz, w której, wydawałoby się niemożliwe do pominięcia, ale wycięte w stanie spoczynku, a następnie znaleźć przynęta nietknięte? Może to być ból ryby na linii, ale częściej sprawcą może być duży okoń. Jest dobrze znane, że bas jest trudne do wykrycia, bez obaw, gdyż aż chwyta przynętę lub głęboko w bok jego ust, droga haka jest minimalna ilość tkanki miękkiej, dla których może on złapać. Jeśli wyciąć zbyt szybko, okoń właśnie otwiera swoją niewyparzoną gębę i hak łatwo wylatuje i przynęta wydaje się całkowicie nietknięte, jak Ryby nie są zasysane go jako to leszcz i płoć.

Aby dać przykład, jak inaczej ma bas przynęty i inne ryby, które zakrywa usta, wróciłem do mojego własnego doświadczenia połowów zimowych, kiedy próbował złapać je na krewetki. Postanowiłem poeksperymentować z montażu miękkiej części krewetki tygrysie na przystawce do włosów, ponieważ Mogę rzucić w tym przypadku on bez obawy, że przynęta będzie latać bez przerwy. Pomysł brzmi tak świetnie, bo miękki krewetki mogą być zwolnieni z dobrych 60 metrów, a gdy ciągle był na haku. Problemem było to, że kiedy się coś przekąsić, I wcierać dwa z trzech! Akcesoria do włosów, tak porażająco pracujących na karpia, nie jest obsługiwany do połowu na basie! Jestem pewien, że bas jest w pełni zrobione przynęty i haczyk w ustach, ale potem po prostu go otworzyć, a przynęta łatwo wyleciał! To było po prostu szczęście, jeśli udało się złapać bas przy użyciu akcesoriów do włosów, jak on po prostu wypluć przynętę. Ponieważ moje doświadczenia z nim trwała niezbyt długo!

Faza 2

Co sprawia, że ​​ryby więcej

To kolejny aspekt analizy pojęcia “ukąszenia”, tu nie chodzi tylko o podniesienie przynęty. Jeśli karaluchy prostu musiał stać w chudym wody i ssać w przynętę, a następnie wypluć bez ruchów ciała, jest to proces, w rzeczywistości, ledwie zarejestrowany pływaka! Na szczęście, płoć jest aktywny eater i zwykle ciągnie na przynęty, chwyta przynętę, a następnie spadając do boku. Nawet jeśli ona wypluwa przynętę, to się już dzieje w ruchu. To daje plotvinoy gryzienie klasyczny drgawkowe ilidrozhanie gdy przynęta płotka ssie przed pływak zniknie pod wodą. Większa płoć, wolniej robi to wszystko, bo często można określić jego rozmiar w drodze pływaka pod wodą. Chemmedlenneepogruzhenie, temkrupneeplotva … zwykle!

Underwater video z leszcza, o którym wspomniałem wcześniej, zapewnia ogromne możliwości, aby zrozumieć w jaki sposób porusza się w trakcie karmienia. (Zobacz krótki film na YouTube, i wiele innych filmów na temat żywienia ryb). Co uderzyło mnie najbardziej, to ile oni poruszać się w życie, gdy jadłem. Kilka dni połowowych został schwytany ogromną ilość materiału pod wodą, gdzie można zobaczyć ryby w różnych okresach działalności karmienia. Ryba może znajdować się w trzech różnych stanach w odniesieniu do żywności:

  • Przymusowe (niechętnie) posiłki. W tym przypadku ryby są wystarczająco szybko na żywności, sytuacji długotrwałego w jednym miejscu. Gromadzą się w grupach po pięć lub więcej osób, a jednocześnie nadal unosić nad przynętą. Jedna lub dwie ryby, pochylić się do przodu i podnieść jedną lub więcej cząstek żywności, prawie nie łamiąc rytm ruchu, i odpływają. Wydaje się, że robią to wielokrotnie.
  • Większa moc, ale nie są trwałe. W przypadku ryb, przynęty porusza wolniejszy i osób z chudego do dolnej części opakowania i cząstek żywności są wybrane, a następnie unieść głowę od dołu i unosi się. Co ciekawe, ryby nie wiszą nad przynętą, ale zawsze unosił się nad nim, jakby poruszał się w kręgu.
  • Stałego zasilania. Flock tutaj porusza się powoli w miejscu i przekarmionych głów ryb są w dół i co kilka połknięcie przynęty, ryby ponownie dostosować swoją pozycję w wodzie i pływać dalej. Nie dla drugiego ryby nie pozostają stałe przez zapartym miejscu. To było niesamowite obserwować dużą liczbę ryb, żerujących w ruchu i odmówił napiwku haczyk! Wędkarze w filmie złapany na wślizgu podajnika, a w niektórych przypadkach zaobserwowano, jak ssanie przynęty ryb, a następnie wypluć przed samozasekalis pod ciężarem podajnika. Odpowiedź można było … ryby z mniejszą gniazda i krótszym smycz na dole.
Promahmimorta …
Tylko jeden z problemów
podczas próby karpia szarpnięcia.

To także interesujące obserwować z kilku kierunków, aparat łapie inne ryby karmienia. W czasach, roje karaluchów aktywnie poruszających się na przynętę, obserwowano również jedną linię i duży karp. Ale to, co jest najbardziej zadziwiające wszystkich jest mobilność karmiących leszcz. Mamy wiele wyobrażeń o co leszcz raczej leniwi w czasie karmienia – może myślimy o leszcza, jak wypasu krów! Ale widok, jak te ryby poruszają się na przynętę, z boku na bok, był dużo bardziej elegancki i bardziej jak ptaki żywienia, żując powoli niż dużych zwierząt wypasanych.

Szkoda, że ​​nie wszystkie ryby zachowują się jak appeasably. Na przykład, podczas oglądania filmu o tym, jak karmić karpia, możemy zobaczyć, że porusza się w oswojonym miejscu znacznie wolniej niż zrobić holenderskiego leszcz. Karp są znacznie lepsze w odniesieniu do dyszy ssącej i plucia go bez rozkruszenia porusza się i samozasekaniya. Za nimi jest karp. Ta ryba i wszystkie jego odmiany, F-1 hybrydy, carrassio itp., może wyżywić i wziąć przynętę zupełnie niepostrzeżenie, bez zewnętrznego wyświetlacza tych działań. A ponieważ ugryzienia nie występują wyraźnie, oczywiście, ryby są bardzo trudne do wykrycia.

Ekspertyza:

Nasi eksperci mają inny punkt widzenia i swoje własne historie, w jaki sposób różne rodzaje ryb wziąć przynętę, i jak to wpływa na ich połowów. W trakcie rozmowy z Milo jak zrobić cięcia Włochów, zgodził, i Mikołaja, “Tak, możemy szybko reagować hewing ugryźć trochę zbyt szybko czasem!” I dalej powiedział: “To dlatego, że po prostu złapać karpia (carrassio ) lub karpia. “

Doskonale wychłostać małe
płoć, ale być może
Przegapiłeś kilka razy,
Zanim go złapać!

Milo wyjaśnił, że karp (carrassio) bardzo uważać i trzymać z przyciągnęła miejscu. To dlatego, że włoscy rybacy dość mały, a potem złapać na przynętę do połowu tych ryb. A ponieważ karaś (carrassio) ledwo porusza się pływak z gryzących, rybaków włoskich złapany z bardzo niskich pływaków ogruzhennymi i zrobić cięcie w dół w reakcji na każdy jego ruch. “Oczywiście nie trafić w bramkę”, powiedział Milo, “Może rozmaz 20% wszystkich ataków. Ale nawet jeśli brakowało nam 20%, jesteśmy w stanie pozbyć się pozostałych 80% gryzie! “

Diego uważa, że ​​w ten sam sposób, kiedy dążenie do połowu mały karaluch. Widziałem go wiele razy, jak on reaguje na najmniejszy ruch zaczepiania pływaka … większość wędkarzy po prostu nie odpowiedzieć na takie ukąszenia, i nie zrobić cięcie w dół, gdy skurcz float, jego płuca, łba i podobne ruchy. Jednak szczegółowa rozmowa z Diego pomógł zrozumieć jego spojrzenie na jak mały karaluch karmione, a ona ssie i wypluwa jedzenie. To była natychmiastowa podpinania w odpowiedzi na niewielki ruch pływaka, stara się zmaksymalizować skuteczność każdego złowionych ryb, które po prostu wciągnąć przynętę w ustach! Nawet jeśli nie zastosuje się dużą ilość ukąszenia działając w ten sposób, że widzi to jako integralna część procent do połowu ryb więcej. Oczywiście, można czekać, aż ryba bierze przynętę “bezpieczne”, ale w tym samym czasie, trzy lub cztery ryby już może ssać przynętę w ustach i wypluł ją z powrotem!

Diego uważa, że ​​w ten sam sposób, kiedy dążenie do połowu mały karaluch. Widziałem go wiele razy, jak on reaguje na najmniejszy ruch zaczepiania pływaka … większość wędkarzy po prostu nie odpowiedzieć na takie ukąszenia, i nie zrobić cięcie w dół, gdy skurcz float, jego płuca, łba i podobne ruchy. Jednak szczegółowa rozmowa z Diego pomógł zrozumieć jego spojrzenie na jak mały karaluch karmione, a ona ssie i wypluwa jedzenie. To była natychmiastowa podpinania w odpowiedzi na niewielki ruch pływaka, stara się zmaksymalizować skuteczność każdego złowionych ryb, które po prostu wciągnąć przynętę w ustach! Nawet jeśli nie zastosuje się dużą ilość ukąszenia działając w ten sposób, że widzi to jako integralna część procent do połowu ryb więcej. Oczywiście, można czekać, aż ryba bierze przynętę “bezpieczne”, ale w tym samym czasie, trzy lub cztery ryby już może ssać przynętę w ustach i wypluł ją z powrotem!

Dokonaliśmy tego tematu przez wszystkie artykułu – Paradoks gryzienie. Założeniem było, że jeśli chcesz, aby złapać więcej ryb, trzeba będzie stracić na niektórych więcej ukąszenia to zrobić! A dobre wielu wędkarzy ignoruje płuca zatopić i pływaka, wolą poczekać, aż ryba bierze przynętę z ufnością. Oczywiście, za każdym razem pływak zniknąć pod wodą, są bardziej skłonni do połowu ryb, stwierdzając, że nie zostały pominięte bardzo kilka ugryzień. Ale wracając do mojej definicji bite na początku artykułu … “Jeśli ryba bierze przynętę z zamiarem go jeść, to ugryzienie.” Diego, choć strzela więcej razy w cyklach, w reakcji na każdy niewielki ruch pływaka, prawdopodobnie jako wynik będzie mieć więcej ryb w klatce niż wędkarza, który czeka się unosić zniknął pod wodą za każdym razem … To, oczywiście, jest Paradoks … złapać więcej ryb, powinno już nie przegap, reakcji hewing ugryźć!

W części 3, postaramy się wprowadzić w życie wszystkie teorię, że został mówił o, na jeden dzień, który przeprowadzi z Steve Gardner (SteveGardener). Postaramy się rozwiązać ryb według gatunku, przy użyciu różnych metod i przynęt, a następnie zsumować wyniki.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s