Home » Bez kategorii » “Balalaika” – lub sportowe wędka do połowów zimowych na sprzęt wędkarski.

“Balalaika” – lub sportowe wędka do połowów zimowych na sprzęt wędkarski.

W latach siedemdziesiątych, jeden z instytutów badawczych
zaczął tworzyć grupę entuzjastów, którzy są aktywnie zaangażowane w wędkarstwo sportowe. Udział w konkursach na różnych szczeblach, w tym międzynarodowych, doprowadziły do ​​wniosku, że aby odnieść sukces, nie tylko umiejętności i chęci. Coraz pojawiło się pytanie na temat wyposażenia technicznego sportowca. Gear jakości stosowane przez sportowców stał się przeszkodą dla rozwoju wędkarstwa, uniemożliwiły wdrożenie nowych taktycznych i technicznych pomysłów. Zrozumienie tego, wykonane zawodnicy aktywnie podjęcie rozwoju i produkcji różnych atrybutów dla rybołówstwa sportowego.
Wielu sportowców, będących operatorami dużych maszyn, ślusarzy i techników, z entuzjazmem przyjęli modernizację wędek zimowych. Zadanie zapobiec szpulę żyłki przed wilgocią i śniegiem, wyeliminować przypadkowe żyłki spada z kołowrotka i, w konsekwencji, splątanie, zrobić wędkę poręczny i łatwy, Basil Menyailenko doprowadziło do pomysłu, aby ukryć cewkę w lekkim korpusie. Pręty z zamkniętych kręgów plastiku zostały wydane i stosowane w handlu wędkarzy sportowych. Dla rybołówstwa sportowego, nie były one dobre, ponieważ były ciężkie i kiedy spada pręty z dala od podpinania ryby, linia jest często przerwana. Gęstość pianki podłoża wydawało doskonale nadają się do ciała. Pierwsze próbki nadal miał istotny atrybut wędki, że czas – uchwyt, jak i cewki stosowane w pustej szpuli żyłki importowane. Jednak z czasem rękojeść została zniesiona niepotrzebne. Nowa konstrukcja jak sportowców, a era jej usprawnień i modernizacji. W szeregach entuzjastów – sportowcy byli zapalonym aptekach Vladimir Mikheev i specjalista w materiałach polimerowych, obróbki tworzyw sztucznych i powłok ochronnych – Alexander Vorobyov. Wspólne wysiłki, aby kontynuować poszukiwania optymalnego kształtu i wielkości sprzętu wędkarskiego, podniósł wstrząsy i materiałów odpornych na zamrażanie do osi cewki, jagnięciny i baty. Opracowanie i realizacja form pozwala znacznie zmniejszyć złożoność produkcji części osi cewki i bicze, ale aby zachować jakość produktu musiał opuścić obrobionych komponentów odlewniczych. Jednakże, najbardziej czasochłonny proces budowy zbiornika pozostała pręty. Próby wytwarzania pianki wytłoczony nie dać pożądanego rezultatu, sztywność i wytrzymałość była niewystarczająca, które doprowadziły do ​​porzucenia idei. Za pomocą maszyn CNC znacznym stopniu rozwiązany problem budowy zbiornika. Pianka o średniej twardości całkiem dobrze obróbka mechaniczna i dokładność maszyny i wykończenie powierzchni uzyskując pożądany efekt.
Twórcy wielokrotnie powracał do pomysłu, aby wyposażyć wędkę “przycisk -. Hamulcowego” Podczas krojenia dół dużej ryby, a czasem, kiedy vyvazhivanii istnieje pilna potrzeba kontrolowanego zrzutu żyłki, w tym przypadku “button-hamulec” pozwala łatwo wykonać tę technikę. Jednak wędki sprzęt wyżej wymieniony złożoność urządzenia, wagi i zwiększa koszty tego. Wielu doświadczonych sportowców nauczyliśmy się w dużej mierze zrekompensować braku “button-ham” walki osobistego technika piłki. Gwint specjalny na Owiec i osią cewki dostosowuje siłę hamowania, który jest często używany przez sportowców, aby zapobiec stłuczeniu linii. Jednak, jak widać, rozwiązanie tego problemu za pomocą indywidualnego sportowca techniki nie eliminują problem. Być może oryginalny design sprawi, że się “bałałajce” jeszcze bardziej wygodne.
Przez ponad dekadę i projektowania jest zakończony, biorąc pod uwagę wciąż rosnące potrzeby sportowców. Każde nowe rozwiązanie testowane w konkursie. Doświadczenia wielu znanych sportowców tego kraju został uznany w poprawę produktu, w wyniku zostały opracowane i zostały uznane trzy rodzaje wielkości prętów. Finowie i Szwedzi chętnie złapać “duży” pręty Basil Menyailenko. W latach osiemdziesiątych, powszechne “średnie” wędki, które produkowane Alexander Vorobyov. Znakiem rozpoznawczym połowów ryb A.Vorobeva pręta sylwetka na szpuli. Później, najbardziej liczne są “małe” wędki, wykonane przez Władimira Mikheev. Każdy model ma swoje plusy i minusy, ale sama zasada została położona Basil Minyailenko. .
Większość balalaikaZ najwcześniejszych przykładów Teraz mało kto powiedzieć dokładnie, gdzie przyszedł nazwa zimowym wędką “Balalaika”. Istnieje wersja, że ​​ktoś z zagranicznych zawodników pierwszy raz widząc ten projekt i może nie mający wystarczających zasobów rosyjskich słów, nazwał go “Balalaika”. Po raz pierwszy w druku nazwa “Balalaika” w odniesieniu do wędki zimowym znaleźć w artykule Alexander Vorobyev, opublikowanym w czasopiśmie “Rybak – klub” na rok 1995.
W całej mojej karierze znaleźć wędki, urodzony w głębi naszego Instytutu i może powiedzieć z pewnością, że nie jest obecnie budowa, superior “Balalaika”. Jak stroną wielu międzynarodowych turniejach i osobiście zapoznać się z dobrze znanych zawodników zagranicznych, często słyszałem od nich najwyższe honory rosyjskiej wędką. Doświadczenie czynienia z zagranicznych sportowców sugeruje, że “bałałajka” dobrej jakości – najbardziej pożądany prezent dla wszystkich wędkarzy na całym świecie.
W różnych okresach, różnych producentów próbowało ustawić produkcję tych prętów, ale bezskutecznie. Być może powodem jest to, że albo nie ma możliwości technicznych lub nie wiesz tajniki technologii, prowadzi do produktu, który spełnia niezbędne wymagania, takie jak:
– Wygoda formie i łatwości budowy;
– Szok i mróz materiałów;
– Łatwość przesuwając cewkę;
– Łatwo ustalić baranka cewki;
– Łatwość naprawy;
– Sprawa powinna być “kłamstwo” w ręku i “ciepła” z nią;
– Wirtualny brak spontanicznego żyłki spada z kołowrotka i jego “trzyma” w tej sprawie.
Design, który łączy wszystkie te cechy dają sportowiec umiejętność łatwego i skutecznego poruszania się po obszarze konkurencji w poszukiwaniu ryb, szybko pracować z wślizgu na różnych głębokościach, prowadzą zróżnicowany zestaw operacyjnego przystawki wyborów, gotowy do użycia, w zależności od zmieniających się warunków połowów. Wszystko to nowoczesny sport, często kluczowe znaczenie.
Od pierwszych wędki czas były dla siebie i kolegów z drużyny, kwestia kosztu produktu nie była priorytetem dla deweloperów, choć automatyzacja podstawowych operacji technologicznych przyczyniły się do pewnego obniżenia kosztów produkcji. Z definicji, dobry sport fishing rod nie może być tanie z przyczyn obiektywnych, tak aby spełnić wszystkie powyższe wymagania są konieczne, nowoczesne materiały, precyzyjne obrabiarki, zaawansowana technologia, wykwalifikowanych rąk i wiedzy. Do produkcji ograniczonych prętów sportowych serii rybackich są obecnie używane drogich materiałów polimerowych, narzędzia maszyny ze sterowaniem numerycznym, nowoczesne wtryskarki i montaż i kontrola jakości wdrożenia istniejących najlepszych zawodników w kraju.
Mała balalaika Źle się myśleć o “Balalaika” – przykład doskonałości. Już są osiągnięcia i pomysły na modernizację projektu. W Mistrzostwach Rosji w sportowców z regionów mogą pojawić wędki oryginalnych wzorów, które pozwala sądzić, że proces ewolucyjny w sporcie rybackiej nadal. Pragnienie, aby lepiej niż inne narzędzia może prowadzić do nieoczekiwanych rozwiązań. Jest możliwe, że wkrótce pojawią się także zupełnie nowe pręty Design Sport rybackie, które mogą zaspokoić rosnące potrzeby sportowców, które dadzą impuls do rozwoju nowych rozwiązań technicznych i taktycznych bez zdolnościach wędkowania. Oto kilka myśli znanych sportowców Rosją na temat możliwych rozwiązań mających usprawnić wędki zimowych.

Vladimir Mikheev:
– “Kształt ciała powinny być bardziej opływowy, zmniejszenie oporu podczas transportu wędek na linii w śniegu.”
– “Dostępne również z prętów” przycisk – hamulec “, choć Najlepszych sportowców bez niego.”
– “W przypadku światła tanich, kompaktowe i odporne na korozję łożyska będą wyposażone w ich wędki kołowrotka, aby poprawić swoją pracę.”
– “Są pomysły, aby udoskonalić ciało, aby uniknąć przypadkowego żyłki zwalniający wewnątrz prętów”.

Alexander Vorobyov:
– “W mojej wędki jestem otwarcie na przejazd żyłki przez korpus położyć grubą rurkę. Wiadomo, że linia przechodząca przez otwór bez tulei, ocierając się z pianki, kruszenia i cięcia przez otwór, a tarcie z pianki rusztowania prowadzi do szybkiego jej pogorszenia. Zastosowanie batystowy jako tulei przesuwnej, aby uniknąć tych negatywnych problemów. Myślę, że w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się największych zmian w zakresie stosowania nowych materiałów, poprawy jakości produktów dzięki technologii, bardziej dokładnych i zaawansowanych. Wymaga poważnego wierzchowca poprawy złożyć Shestakov “.

Średnia balalaika Eugene Sereda:
– “Należy zwrócić szczególną uwagę na uszczelnienie cewki. W wilgotnej pogody znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wilgoci i śniegu wewnątrz prętów ciała, co często prowadzi do częściowego lub całkowitego zablokowania z cewki z powodu “zamrożenia” żyłki wewnątrz obudowy. Radykalne rozwiązanie tego problemu jest jednym z obszarów, w modernizacji wędką zimy. ”
– “Pręty Wyposażanie” button – hamulec “łatwiej pracować i brać do krojenia dół vyvazhivanii duże ryby.”
Przez lata zgromadziły wiele różnych prętów, ale co roku kupuję pół – dwa tuziny nowych i starych kumpli rozpowszechnianie oraz sportowców początkujących. Nabycie nowego dobrego sprzętu – małe święto dla wędkarza.
Życzę więcej takich kreacji wakacje!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s