Home » Bez kategorii » Sporty zimowe jig: sportowiec Tactics (część 1)

Sporty zimowe jig: sportowiec Tactics (część 1)

Sportowiec, który bierze udział w konkursie musi mieć konkretny cel i zrozumieć, dlaczego udał się do początku. Target realizacja wymaga plan działań, przygotowywanie i realizacja. Wspólny plan działania obejmuje decyzje taktyczne w celu realizacji planu. Wyższe umiejętności i gotowość techniczna sportowca, bardziej złożone i poważne rozwiązań taktycznych jest w stanie wykonać, tym większe szanse na wygraną. Właściwie ocenić sytuację i opracować schemat taktyczny wygrywającą – to bardzo trudne zadanie, które wymaga dużo doświadczenia i wiedzy. Moim zdaniem, w celu ustalenia taktyki, należy rozważyć następujące:
– Taktyka określone zadania stojące sportowca;
– Dla każdego sytuacja wymaga odpowiedniej strategii;
– Dla każdego sportowca taktyki dopuszczalnym jest w stanie zrealizować.
Przykłady niektórych zawodach będzie starał się uporządkować różne opcje sportowca taktyki.
Zgodnie z przepisami przedstawicielskiego turnieju, który odbył się w Jarosławiu, w pierwszej rundzie miała spędzić na małej ciała stałego wody jest wyraźnie zamornogo postaci, a druga runda na sztucznym zbiorniku wodnym – kamieniołom operacyjny. Przed meczem trening zaplanowano w tym samym czasie na dwóch zbiornikach położonych kilkadziesiąt kilometrów od siebie. Złap dwa zbiorniki w tym samym czasie i poznać ich nie było możliwe. Nasz zespół, podobnie jak większość innych, dzieli się na dwie grupy i wyjazd do różnych miejsc. We Tatiana Hlobystova hit “dół”, a nasi koledzy z “zamorny”. Szkolenia dla kariery nie odpowiedziała większość z naszych pytań. Było jasne, że potrzeba powoływać się na łowienie przeważnie małe okonie i ewentualnie karaluchy. Topografia dna nie była pochodzenia naturalnego i nie dają przewidywania, jak ziemia została wybrana za pomocą środków mechanicznych. Mogli szkolić się w znacznej odległości od obszarów, więc rozumiem, że nie będzie w obszarach może tylko tych, którzy mają dobry trening w nich dzień wcześniej.
Po spotkaniu w godzinach wieczornych do forum Ekipa i wymieniać doświadczenia. Z “zamornogo” zbiornika, gdzie było ominąć pierwszej rundzie, informacje były rozczarowujące. Większość sportowców złapał jedną – dwie ryby, a ktoś – nie ma szczęścia. Nie stanowi zbiornik i coraz chudego i ponure informacje od kolegów, trudno było zbudować taktykę na pierwszej rundzie. Z rozmowy z lokalnymi sportowcami i ich podpowiedzi ostrożnych zrozumieć, co to jest, wydaje się być jakaś sztuczka do tego akwenu, ale co z tego?
Rano było zimno, minus osiemnaście stopni Celsjusza z silnych wiatrów i śniegu. Półtorej godziny jazdy autobusem i pół godziny spacerem przez porządkowych sportowców śniegu zmęczonych. Szybkie spojrzenie na części wód nie jest dodawany tęczę kolorów. Oczy się normalnie, mocno zarośnięty staw wieś. Na lodzie nie było łowienie ryb jest zaniepokojony. Jak ocenić sytuację rozgrywającego, jakie działania należy podjąć? Ale robi nic złego. I tak, co mi się do ustalenia taktyki:
1. Wyzwanie przed sobą, aby być w pierwszej trójce.
2. Moje opcje:
– Duże doświadczenie w konkursie;
– Dobre wyposażenie techniczne;
– Dobry poziom sprawności.
3. proponowane warunki połowów:
– Całkowicie obce ciało z wody;
– Zamorny charakter zbiornika;
– Minimum informacji na temat warunków połowów;
– Skromne połowy w szkoleniu;
– Ciężkie warunki pogodowe.
Ponieważ wątpliwości co do ryb w stawie nie było, musiał zrozumieć, że dla ryb, gdzie to jest i jak go złapać. Uzyskać odpowiedź na to pytanie, liczyłem uważnie obserwując pierwsze kilka minut po starcie, działania lokalnych sportowców. Powołując się na własne siły, nie chcąc ich stracić prędkości i techniki połowów.
Po uruchomieniu, celowo złowionych między dwoma Jarosławia, I “odgadnąć” o głębokości łowienia. Podczas gdy większość sportowców aktywnie “karmione” dobrze, Jarosław nie zrobił, i wiercone nowe. I poszli, a nie rzucać żadnych Bloodwormy w otworze jako przynęta. Przy wyborze łowiska są nie tylko skupia się na sportowców Jarosławia, ale zauważyć wiele przetoczyła starą dziurę rybacki, wiercone w tym miejscu świeże kilka i że “pracował”. Jego pierwszą placówką był skuteczny, a jednocześnie nadal oglądać innych graczy, aktywnie złapać okonia o wadze 40-50 gramów. Jednak dążenie do przestrzegania pewnych stereotypów podmiejskie połowów doprowadziło do niższej szczyptą larwy ochotki w jednym z otworów, a następnie gryzie się zatrzymał. Wreszcie przekonany o szkodliwej larwy ochotki stosowania pasz jako przynęty, koncentruje się bezpośrednio na rybołówstwo. Zaległości, które stworzyłem na 30-40 minut, wolno, utrzymując tempo, dobrze o sobie myśleć. Do głównych rywali daleko w tyle, ale główną przeszkodą dla mnie, jak również i dla większości sportowców pozostał silny mróz i wiatr. Okresowo musiała zaprzestać połowów, rękawiczki i się ogrzać. Wielu sportowców na całym stawie szuka ryb, więc do końca trasy i przechowywane w ciemności, co lokalnych ryb w danym okresie czasu jest przerażony Bloodwormy pasz i od otworu. I, jak się okazało na koniec wycieczki, to ważne, aby wiedzieć, siedlisko lub okonie, lub znaleźć te miejsca i złapać, nie wabiąc dobrze.
Jestem pewien, że pierwsze miejsce w obszarze, który wziąłem znaczny margines swobody, I zabezpieczone prawidłowo dobrane taktyki. Była w staranności i oceny działań lokalnych sportowców. Ale ta taktyka jest ważna dla konkretnej sytuacji, w których byłem.
Innym przykładem właściwego wyboru taktyki może służyć Rosokhotrybolovsoyuz mistrzostwa w Tambov.
Mały zbiornik. Szkolenie wykazało dużą liczbę małych okoni w strefie przybrzeżnej. Jednak, obszar konkurencji podzielono na środku jeziora o głębokości 4-5,5 m. Pierwsza runda potwierdziła wystarczającą liczbę ryb równomiernie rozproszone w strefie połowowej, z tą tylko różnicą, że miała tylko “piętro -. Wody” Nie cały czas sportowcy zrozumieć tę tajemnicę, miałem szczęście, i od pierwszej minuty i aktywnie zaczął łapać bas. Ponieważ zadania w pierwszej rundzie I powodzeniem i przygotowane do sekundy w oparciu o wcześniejsze doświadczenia, tym bardziej, że obszar drugiego lustro okrągłym umieszczonym obok pierwszej strefy, na środku stawu. Wydawało się wielkich niespodzianek nie powinno być. Przede mną stał cel – dostać się do pierwszej piątki.
Po starcie, stało się jasne, że w naszym regionie ryby znaleziono tylko dwa – trzy sportowców, inne bez skutku, i aktywnie porusza się po obszarze. Moje próby usiąść obok sportowca z Wołogdy, którzy okonie. Wadze 20 – 30 g były bezskuteczne. Obsverliv go ze wszystkich stron, nie złapać żadnej ryby, zdałem sobie sprawę, że siedzi na dot Okoń klastra, a ja jestem obcy w jego “wakacje”. Inne wyszukiwania dla ryb w różnych miejscach strefy nie podano pożądanego rezultatu. Większość sportowców również nie złapać. Niemniej jednak, w poszukiwaniu ryb przy użyciu bardzo delikatnej wślizgu, natknął się na małe ryby – “Verkhovka”, ważący dwa gramy. Ciągle rzuca Bloodwormy paszowych w otworze, podniósł ryb pod lodem, a większość z rozpaczy musiał złapać tę małą zdobycz. Posiadająca niezbędne rozwiązać i konkretne umiejętności, aktywnie zaczął zbierać “programu”. Najwyraźniej, nie zdając sobie sprawy, jaki rodzaj ryby łowię, zawodnicy przyjazny tłum natychmiast “obsverlili” mnie, ale po krótkim czasie, wszystkie bez wyjątku odmówili połowu młodych osobników i dalsze poszukiwanie “godnej” produkcji. Pomyślałem, że gdy intensywność połowu 3-4 ryb na minutę, na godzinę można złapać 300 -400 g, miałem prawie dwie godziny. Na mecie, o połów 700 – 800 gramów, można liczyć na przyzwoite miejsce. I tak się stało: łowienie około 700 gramów, był na 6. miejscu w okolicy, to wystarczyło trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Z tego przykładu można stwierdzić, że taktyka może się zmieniać w zależności od zmian warunków połowu. Często konkurencja musi być przebudowany w trakcie łowienia, ważne jest, aby mieć kilka w magazynie opcji taktycznych. Zdarza się, że na jeszcze jedną rundę konsekwentnie stosowane, z premedytacją taktyczne systemy.
Taktyka jest indywidualnie i zespołowo. Często zawodnik ma połączyć dwa kompatybilne trudnych wyborów taktycznych – złapać się i jednocześnie nie złapać konkretnego przeciwnika.
Oprócz decyzji taktycznych, który był zwycięski zawodnik lub zespół, nadal mówić o awarii opcji taktycznych.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s